ROBOT MBOT2

Nowy robot dla edukacji informatycznej

 

ROBOT MBOT2

Wszystko co najlepsze w mBocie - niezawodna i wytrzymała konstrukcja, szerokie możliwości rozbudowy. Dodatkowo -potężny sterownik CyberPi programowany w Scratch i Python3. Kolorowy wyświetlacz, więcej czujników, więcej pamięci, szybki wielowątkowy procesor - teraz nic nie ogranicza Twojej kreatywności.

mBot2 to robot edukacyjny nowej generacji, zaprojektowany z rozszerzonymi możliwościami, począwszy od szkół podstawowych przez szkoły średnie do szkół wyższych.

mBot2 jest oparty na sterowniku CyberPi, edukacyjnym mikrokontrolerze wzbogaconym o możliwości sieciowe, wbudowane czujniki i wiele więcej.

Przeznaczony do prowadzenia interaktywnych i inteligentnych lekcji, które są angażujące, zabawne i odzwierciedlają rzeczywiste aplikacje z najnowocześniejszymi technologiami, w tym robotyką, sztuczną inteligencją, IoT i Data Science.

Rozbudowane możliwości mBot2 umożliwiają uczniom i nauczycielom rozpoczęcie nauki od kodowania blokowego i bezproblemowe przejście do programowania obiektowego w Pythonie, wszystko w tym samym środowisku mBlock.

ROBOT MBOT2

Oparty na CyberPi

CyberPi to potężny i wszechstronny mikrokontroler dla edukacji. Zintegrowane czujniki, kolorowy wyświetlacz i możliwości komunikacji Wi-Fi umożliwiają szeroki zakres zastosowań w programach nauczania w zakresie informatyki, robotyki, nauki o danych i sztucznej inteligencji, w połączeniu z innymi obszarami programu nauczania, takimi jak matematyka, fizyka itp.

ROBOT MBOT2

Precyzja ruchu

Dzięki enkoderom obroty, prędkość i położenie silników w mBot2 mogą być precyzyjnie kontrolowane, co umożliwia zastosowanie zasad matematyki, fizyki i inżynierii w nauczaniu programowania.

ROBOT MBOT2

Rozbudowany system czujników

mBot2 jest wyposażony czujnik ultradźwiękowy nowej generacji z wbudowanym oświetleniem otoczenia, oraz czujnik Quad RGB do wykrywania kolorów i śledzenia linii. mBota2 można dodatkowo rozbudować za pomocą szerokiej gamy części konstrukcyjnych Makeblock Education i inteligentnych modułów elektronicznych mBuild.

ROBOT MBOT2

Dane techniczne
Parametry
Imię: mBot2
Sterownik: CyberPi
Pocesor: dual-core 32-bit 240MHz
NPamięć SPI Flash: 520k RAM, 8MB SPI Flash
Liczba programów w pamięci: do 8
Wsparcie wielowątkowości: tak
Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi oraz Wi-Fi LAN
Zasilanie: Zintegrowany akumulator Li-ion 2500mAh ładowany przez złącze USB-C
Urządzenia wejścia i czujniki zintegrowane: Joystick, przycisk x2, czujnik światła, mikrofon, żyroskop – akcelerometr
Urządzenia wyjścia: Głośnik, RGB LED x5, wyświetlacz kolorowy IPS 128x128p
Porty we/wy: Uniwersalne złącze czujników z obsługą 10 czujników jednocześnie
Porty silników z enkoderem x2
Porty silników DC x2
Porty serwomechanizmów x4
Porty taśm LED i czujników Arduino x2 (współdzielone z serwo)
USB-C x 1
Języki programowania: mBlock/Scratch, microPython, Python3
Galeria